Wędzone mięso, podobnie jak bajgle, jest popularne w Montrealu od XIX wieku i tak silnie zakorzenione w mieście, że zarówno Montrealczycy, jak i nie-montrealiści identyfikują je jako symbol kuchni miasta. Schwartz, jeden z najpopularniejszych delików Montrealu, jest uważany za tygiel w Montrealu, gdzie wszystkie kultury są zbieżne, a ludzie z różnych klas dzielą się stołami podczas jedzenia. Obecni i byli mieszkańcy i turyści odwiedzają najbardziej znane zakłady mięsne w Montrealu, a nawet zabierają całe briskets na wynos. Tak uwielbiane jest wędzone mięso rodzimych Montrealczyków, że znany pisarz Montrealu Mordecai Richler sardonicznie określił swój smak z wersji Schwartza w jego powieści Barneya jako „szalony afrodyzjak”, który ma być butelkowany i chroniony prawem autorskim jako „Nektar of Judea”.

Miejsce do wędzenia

W ramach obchodów Dnia Święta-Jejskiego-Baptystów, ekspatrianci i miłośnicy kuchni Quebec czasami lubią wędzone kanapki z mięsa Montrealu, parzone gorące psy (określane przez miejscowych jako „parowe”), klasyczne poutine, piwo z mikrobrowaru Quebec i tradycyjną czekoladę Quebec jako znaczniki kultury.

Mimo że jedzenie pochodzi od społeczności żydowskiej Montrealu i kojarzy się z nią, w przeciwieństwie do tego, co się czasami twierdzi, nie są one uznawane za koszerne.

Montreal – tam też wędzą mięso w wędzarniach ogrodowych

Wędzone mięso Montreal oferowane jest w wielu restauracjach jadalnych i restauracjach typu fast food w Montrealu, Quebecu i Kanadzie. Większość sieci restauracji i delis kupuje od zakładów przetwórstwa mięsnego gotowe briskets wołowe. Inne wędzarnie dostępne w naszej  ofercie

Największym zakładem przetwórczym specjalizującym się w wędzonym mięsie na wyspie Montreal jest Levitts Foods w LaSalle, QC. Wędzone mięso zostało spopularyzowane wśród ogółu ludności Quebecu, znacznie wykraczając poza jego żydowskie pochodzenie, do tego stopnia, że wędzone mięso zostało włączone do popularnych potraw Quebec, takich jak okowita. Jest ona również spotykana w placówkach takich jak Szanghaj, Toronto, Nowy Jork i Chicago.