Oprócz wszelkich implikacji mistycznych, Feng Shui może być po prostu pojmowany jako tradycyjny test dobroczynności architektonicznej przy użyciu kolekcji metafor. Badanie może być statyczne lub symulacyjne. Symulacje mogą polegać na przeniesieniu wyimaginowanej osoby lub organicznego stworzenia, takiego jak smoek o określonej wielkości i elastyczności, poprzez rzut piętra, aby odkryć niewygodne zakręty i ciasne przestrzenie przed faktyczną budową. Jest to całkowicie analogiczne do wyobrażenia sobie, jak wózek inwalidzki może przechodzić przez budynek, i jest to wiarygodne ćwiczenie dla architektów, od których oczekuje się wyjątkowych talentów w zakresie wizualizacji przestrzennej.

Jak dostosować meblościanki do reszty mieszkania

Test statyczny może być próbą zmierzenia komfortu w architekturze poprzez metaforę „wzgórz i dolin”. Duża skocznia z tyłu jest metaforą bezpieczeństwa, otwarta dolina i strumień reprezentują powietrze i światło, a okrąg niskich wzniesień z przodu stanowi zarówno zaproszenie dla odwiedzających, jak i kontrolę nad najbliższym otoczeniem. Różne doktryny Feng Shui reprezentują zestaw metafor, które sugerują cechy architektoniczne, które przeciętny człowiek uważa za wygodne.

Gdzie kupić nowoczesne meblościanki

Wielu Azjatów, zwłaszcza ludzi pochodzenia chińskiego, uważa, że jest ważne, aby żyć dobrze prosperującym i zdrowym życiem, o czym świadczy popularność Fu Lu Lu Shou w chińskich społecznościach. Wiele z wyższych form feng shui nie jest łatwo praktykowanych bez powiązań w społeczności lub pewnej ilości bogactwa, ponieważ wynajęcie eksperta, zmiana architektury lub projektu, a także przenoszenie się z miejsca na miejsce wymaga znacznych nakładów finansowych. To prowadzi niektórych ludzi niższych klas do utraty wiary w feng shui, mówiąc, że jest to tylko gra dla bogatych.Inne ćwiczą jednak tańsze formy feng shui, w tym wiszące specjalne (ale tanie) lusterka, widelce lub wbijające się w drzwi, aby odbijać negatywną energię.

Meble komody pod wymiar Białystok

W ostatnich latach, nowa marka łatwiejszej do wdrożenia DIY Feng Shui, znana jako Symbolic Feng Shui, popularyzowana przez Grandmaster Lillian Too, jest praktykowana przez miłośników Feng Shui. Wiąże się to z umieszczeniem w różnych miejscach domu pomyślnych (i najlepiej estetycznie przyjemnych) obiektów Pięć elementów, takich jak Money God i żółw, w różnych lokalizacjach domu, tak aby osiągnąć przyjemne i zastępcze – alternatywne dla Cyklu Produktywnego Wydajności – jeśli dobre środowisko naturalne nie jest już obecne lub jest zbyt kosztowne do budowy i wdrożenia.